[Zapowiedź] White Bat - Ślęża Sobótka

Po ostatnim meczu, nad Czerńczycami panuje aura spokoju i wyciszenia. Jednak jest to cisza przed burzą, która będzie miała miejsce już w tą niedziele. 9 października o godz 11:00, White Bat zmierzy się ze Ślężą Sobótka.

Drużyna spod góry Słowian to trudny przeciwnik, grający zawsze o najwyższe cele już od lat. W ubiegłym sezonie gdyby nie Osiek, to Sobótka byłaby dzisiaj w A-klasie, zajęli drugie miejsce w grupie. W dotychczasowych starciach z Nietoperzami, a były to tylko 2 mecze, mamy remis, po jednym zwycięstwie. 3:0 dla nas na wyjeździe i 2:1 dla Sobótki u nas.

W obecnym sezonie, po 7-miu kolejkach, zajmują drugie miejsce. Wygrali 6 spotkań i przegrali jedno (3:0 z Ambrozją). Ostatni mecz Ślęży to wygrana z Pustkowem 1:0. Ich bilans bramkowy to 24-7, co czyni ich obronę najlepszą w grupie oraz daje 18 pkt. Tyle samo punktów ma lider z Bogdaszowic, jednak cieszą się lepszym bilansem bramek i bezpośrednie spotkanie jest na ich korzyść.

White Bat po ostatniej porażce w Pustkowie 2:1, zajmuje 5 miejsce. 4 wygrane, 1 remis, 1 porażka, owe liczby dają nam 13 pkt. Nasz bilans to 20-8, czyli druga najlepsza obrona w grupie IV. Jednak nie zapominajmy, że mamy jeden mecz mniej z powodu pauzy. Która czeka jeszcze 4 ekipy, które są przed nami w tabeli.

Jak mówi trener Jankowski: "Może to i dobrze, że nie jesteśmy już liderem. nie ciąży nas już taka presja jak wcześniej, więc liczę, że zagramy z większym spokojem i odpowiedzialnie taktycznie". Podzielamy zdanie naszego szkoleniowca i mamy nadzieję, że potwierdzimy jego słowa w najbliższą niedzielę. DO BOJU WHITE BAT!