[Relacja] White Bat Czerńczyce 0:2 Ślężą Sobótka

Zła passa trwa, Nietoperze przegrywają drugi mecz z rzędu. Tym razem to Ślęża Sobótka pokonała nasz zespół.

White Bat zagrał w następującym składzie: Chwastyk (BR), Skrzydłowski, Haras, Kruszewski T, Ostojski, Żurawski (C), Zabłocki, Kuriata, Krawczykowski, Magalas, Stachurski.
Mecz nie wyszedł nam totalnie, od samego początku Sobótka okupowała naszą bramkę. Całe szczęście, że w formie jest Chwastyk, który miał w tym meczu kilka świetnych interwencji w bramce. Niestety w 25 min, tracimy bramkę. Z przodu, brakowało nam wykończenia, skuteczności, bo akcję stwarzaliśmy. W pierwszej połowie żółte kartoniki obejrzeli Żurawski i Haras. W 35min trener Jankowski robi zmianę z konieczności. Kontuzji kolana doznał Kruszewski, więc na boisko wszedł Marcin Błachnio. Do przerwy 0:1

Druga odsłona, znacznie lepsza w naszym wykonaniu. Zepchnęliśmy Ślęże na ich połowę i próbowaliśmy się wstrzelić w bramkę. Zaczęła się też ostra gra i wkradało się wiele nerwów. Piłkarze z Sobótki prowokowali, lecz my nie ulegaliśmy ich prowokacją. Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się też DZPN, gdyż arbitrem głównym tego spotkania, był sędzia który prowadził swój drugi mecz w seniorskiej piłce. Kompletnie nie panował nad meczem. W 87 min z akcją "sam na sam" poszedł gracz gości, zatrzymał go Chwastyk i sędzia wskazał na rzut rożny. Jednak po dłuższej dyskusji z bocznymi i graczami Ślęży, wskazał na 11-nastkę. Mecz zakończył się 0:2 dla gości.