[Relacja] Solen Zabłoto 1:8 White Bat

"Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli" - tymi słowami, można opisać spotkanie z Zabłotem. Nietoperze, gładko wygrali 1:8.

Drużyna trenera Jankowskiego wybiegła w następującym ustawieniu 4-3-3:
Chwastyk - Skrzydłowski, Filippek, Kruszewski, Ostojski - Zabłocki, Kuriata, Błachnio - Żurawski, Magalas, Cielecki.
Ławka rezerwowych: Szmyd, Więcek, Krawczykowski, Haras, Stachurski, Terlecki K.

Nasza ekipa mocno zaakcentowała swoje przybycie na obiekt gospodarzy. Zaledwie po 46 sek., tak to nie błąd. 46 sekund potrzebował nasz zespół na zdobycie pierwszego gola, a jego strzelcem był Damian Magalas. Druga bramka padła w 20min, kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Żurawski. Gra układała się po naszej myśli, mnóstwo sytuacji ciekawych, ale jak zwykle...brakuje wykończenia. Z powodu lekkiego urazu w 30 min, boisko opuszcza Arek Zabłocki, a zastępuje go, Mariusz Krawczykowski. W 35 min Zabłoto zaczęło grać w 10-tkę, po ukaraniu jednego z zawodników drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartką. W 38 min, upomnienie dostaje Łukasz Żurawski. To jego czwarta kartka w tym sezonie, więc nie zobaczymy naszego kapitana w meczu z Wichrowem.Do przerwy 0:2.

W przerwie, Paweł Jankowski dokonuje zmiany. Schodzi Radek Skrzydłowski, a za niego pojawia się Rafał Haras. Druga połowa to nasz taki mały konkurs: Kto więcej. Jednak, lekko humor popsuł na Solen, głównie to trenerowi, zdobywając bramkę na 1:2 w 50 min. Długo nie musieliśmy czekać, bo panowie reprezentujący barw Czerńczyc szybko przypomnieli sobie o konkursie strzeleckim. Rozpoczął Damian Magalas i Łukasz Żurawski, w 55 min dołączył się Paweł Cielecki. To rozjuszyło Magalasa i 3 minuty później zdobywa swoją drugą bramkę. Swojego dorobku w tym meczu już nie podwyższył bo w 60 min zastąpił go, Artur Herbut. Damianowi dziękujęmy za walkę i najszybciej strzeloną bramkę, chyba w historii ligi. Ledwo wszedł i już zobaczył kartkę, Artur Herbut w 61 min fauluje zawodnika z Zabłota. A nasz konkurs trwa dalej. 62 min,oraz 65 min i hattricka w tym meczu zdobywa Paweł Cielecki. 20 minut przed końcem, na placu gry zjawia się Łukasz Stachurski, za schodzącego Marcina Błachnio. I znowu, na listę strzelców wpisuje się Paweł Cielecki. Tym sposobem wygrywa nasz konkurs, "Kto wiecej". W 80 min, na kolejną zmianę decyduje się Jankowski i na murawę posyła Wojciecha Szmyd. W związku z tym boisku opuszcza Łukasz Ostojski, który świetnie wspomagał dziś naszą pomoc i atak. Nietoperze napierali na bramkę Zabłota jak szczerbaty na suchary. Zmarnowali przy tym kilka dogodnych sytuacji, ale w 82 min, do konkursu dołącza sie Łukasz Stachurski, który znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnie pokonał bramkarza naszych rywali. 5 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, na boisko wchodzi Olek Więcek, za Kamila Kuriatę. Do końca już nic wartego uwagi się nie wydarzyło. Mecz zakończył się wynikiem 1-8 dla White Batów!