[Szybka piłka] Wywiad z Łukaszem Żurawskim

Przed wami, drugi odcinek serii "Szybka piłka - czyli wywiad z piłkarzem". Dziś przed wami, nasz kapitan, Łukasz Żurawski.

Łukasz ma 23 lata, trafił do White Batów w 2013 roku z nieistniejących już Czarnych Siedlakowice. W międzyczasie spędził pół roku na wypożyczeniu w Galakticos Solna. To od niego trener rozpoczyna ustalnie składu. Od niedawna kapitan Nietoperzy. Walczny, ambitny, zawsze gra o wysokie cele, zawodnik uniwersalny.

Jesteś jednym z najdłużej grających w naszych barwach, jak to się stało, że trafiłeś do Czerńczyc?
Łukasz: Z tego co pamietam, to Ty (czyt. W.Szmyd) namówiłes mnie i mojego brata na treningi w Czernczycach.
Po kilku treningach, sparingach i ciągłych namowach prezesa, zdecydowalismy sie na transfer.

Od tamtego początku sezonu dostałeś opaskę kapitana, jak się czujesz w tej roli?
Łukasz: Jestem bardzo dumny, że mogę pełnic tę funkcję. Wspaniałe uczucie, wyprowadzać drużynę
na boisko w każdym spotkaniu. Ta opaska, motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy na
treningach.

Jeden z najdłużych stażem oraz najlepszy z drużyny pod względem umiejętności, kuszą Cię ofertami inne kluby?
Łukasz: Po zakonczeniu rundy jesiennej miałem kilka propozycji, aby zmienic klub. Jednak moim
zdaniem, nie wszystko jest w tym sezonie stracone, nie stracilismy jeszcze szansy na awans
i zamierzam walczyc o to do ostatniej kolejki.

Jaka jest Twoja pozycja na boisku, bo podczas meczy wszędzie Cię pełno, skrzydło, obrona, atak a na bramce jeszcze nie stałeś. Chociaż wiem, że miałeś epizod bramkarski w swojej karierze.
Łukasz: Jestem raczej uniwersalnym zawodnikiem. Mogę grać na każdej pozycji na boisku. Dobrze
czuje sie na boku obrony, czy na skrzydłach. Przez pół rundy, grałem też jako środkowy obrońca. Zdarzały sie mecze gdzie występowałem jako środkowy pomocnik,
wysuniety napastnik. A i było też tak jak mówisz, że w kilku spotkaniach wychodziłem
jako bramkarz.

Ostatnio, doznałeś dość poważnej kontuzji, jakie są rokowania i kiedy możemy Cię zobaczyć na boisku?
Łukasz: Jak narazie, cały czas poruszam sie o kulach. W tej chwili cięzżko jest Mi powiedzieć,
jak dużo czasu będę potrzebował, aby dojść do pełnej sprawnosci. Po kolejnej wizycie u
ortopedy, powinieniem wiedzieć wiecej. Nie zapowiada sie na to, abym szybko wrócił do gry.

Życzymy Ci szybkiego powrotu na boisko. A teraz pora na ankietę.

Wzrost: 188cm
Waga: 78kg
Stan cywilny: Kawaler
Zawód: Magazynier
Numer na koszulce: 11
Numer buta: 44
Lepsza noga to: prawa
Wada: Bardzo szybko się denerwuję
Zaleta:
Ulubiona pozycja na boisku: Lewa pomoc
Ulubiony piłkarz: Alexis Sanchez
Ulubiony klub: Arsenal Londyn
Ulubiony stadion: PGE Arena w Gdansku
Ulubiona sportowa marka: Nike
Ulubiony model korków: Mercurial
Ulubiony model samochodu: Audi A3
Ulubiony napój: Piast :D
Ulubiona potrawa: Pierogi ruskie
Ulubiony owoc: Winogrono
Ulubione warzywo: pomidor
Ulubiony film: Gol
Ulubiony program TV: Disco Star :)
Ulubiony aktor/aktorka: Cezary Żak
Ulubiona piosenka: Defis- Lek na życie
Ulubiony gadżet: Piłka
Ulubiony kolor: Niebieski
Twój model telefonu: Huawei
Ulubiona strona internetowa: FlashScore.pl
Czego się boisz?: Kolejnej kontuzji
Wymarzone miejsce na wakację?: Hiszpania

Do kolejnego wywiadu, Łukasz nominował Rafała Harasa.